Szacuje się, że około 75% kobiet zmaga lub zmagało się z infekcjami intymnymi. Niezależnie od tego, czy była to przypadłość grzybicza, bakteryjna, czy mieszana, z pewnością żadna nie należała do przyjemnych. Problem, z którym boryka się ¾ populacji kobiet, nie może być więc marginalizowany, a tym bardziej wstydliwy, dlatego warto wypracować metody, które nie pozwolą mu powracać. Przeczytaj, jak raz na zawsze rozprawić się z uporczywymi dolegliwościami pochwy.
Przyczyny infekcji intymnych
Wyszczególniamy aż trzy rodzaje infekcji pochwy, które różnią się etiologią, a także spektrum objawów. Według źródeł naukowych prawie połowa zgłaszanych przez kobiety dolegliwości okolic intymnych dotyczy zakażeń bakteryjnych (22–50%), nieco mniejszy procent dotyczy grzybiczych (4–30%). Pozostałe są typem mieszanym, będącym połączeniem przyczyn i symptomów. Zarówno grzybiczym, jak i bakteryjnym infekcjom intymnym towarzyszą podobne objawy: upławy, świąd, pieczenie, a nawet ból. Przyczyn powstania takich przypadłości może być wiele. Do najważniejszych należą:
- zaburzenia naturalnej odporności flory bakteryjnej w pochwie,
- drobne urazy i otarcia,
- niewłaściwe użytkowanie tamponów,
- błędy w pielęgnacji i przy doborze środków higienicznych,
- irygacja pochwy,
- zbyt obcisła, nieoddychająca bielizna.
Warto przyjrzeć się także ostatnio przebytej antybiotykoterapii, stosowanej antykoncepcji doustnej czy nawet codziennej diecie. Nie wolno zapominać o wpływie stresu na ilość dobroczynnych pałeczek kwasu mlekowego w naszej florze bakteryjnej. Przywrócenie równowagi mikrobiologicznej pochwy to jednak dopiero połowa sukcesu. By na zawsze zapomnieć o lubiących nawracać infekcjach intymnych, trzeba sumiennie i do końca przeprowadzić leczenie, np. za pomocą globulek dopochwowych. Bez pomijania, do ostatniej dawki i z zachowaniem podstawowych zasad aplikacji oraz higieny. To gwarancja, że niedoleczone wcześniej dolegliwości, staną się tylko niemiłym wspomnieniem.
Jak rozpoznać infekcję intymną?
Częste infekcje intymne to problem wielu kobiet. Szczególnie w okresie letnim panie są narażone na kontakt z czynnikami mogącymi powodować podrażnienia wrażliwych okolic, np. chlor w basenie, ostry piasek lub zbyt przylegająca, nieprzewiewna bielizna. By jednak móc efektywnie zmierzyć się z problemem, warto nauczyć się, jak dbać o higienę i rozpoznawać pierwsze symptomy pojawiającej się infekcji, niezależnie od pory roku. Wyraźnymi sygnałami, które powinny zaniepokoić każdą dbającą o zdrowie kobietę, są zaczerwienione wargi sromowe (często również swędzące lub nawet bolące), a także wydzielina z pochwy o nieprzyjemnej rybiej woni i zabarwieniu odbiegającym od tej, widywanej na co dzień.
Jak zapobiegać infekcjom intymnym?
Leczenie infekcji intymnych bywa długotrwałe i męczące. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy zastosowane metody są chybione, a błędy w pielęgnacji nieświadomie powtarzane.
Przy pierwszych objawach infekcji, warto na początek sięgnąć po środek bez recepty Infectvagin, który może pomóc w leczeniu zarówno grzybiczego, bakteryjnego, jak i mieszanego zakażenia. Forma żelowych globulek dopochwowych sprawi, że aplikacja będzie bardziej komfortowa. By jednak podtrzymać zadowalający efekt kuracji, należy zrezygnować z gorących kąpieli, a także z codziennego noszenia wkładek higienicznych czy częstych irygacji pochwy.
Zakażenie grzybicze, bakteryjne i mieszane – każde z nich, lecz szczególnie to nieodpowiednio leczone, charakteryzuje się tendencją do nawracania, a także powoduje duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. To problem, z który dziś można sobie poradzićza pomocą nowoczesnych wyrobów medycznych bez recepty. Pożegnaj się raz na zawsze z nawracającymi infekcjami intymnymi i czerp z życia pełnymi garściami!
Źródła:
piramidazdrowiaintymnego.pl
https://www.forumginekologii.pl/
To może Cię zaciekawić:
Domowe sposoby na infekcje intymne – czy warto z nich korzystać?
Wiele z nas przywykło do leczenia się domowymi sposobami. Pijemy gorącą herbatę z malinami, gdy dopada nas przeziębienie,...
Jak skutecznie wesprzeć leczenie infekcji intymnych i im zapobiegać?
Jak możesz poradzić sobie z infekcjami intymnymi i uchronić się przed kolejnymi zakażeniami?