Pytania i odpowiedzi

Zebraliśmy najczęstsze pytania na temat wyrobu Infectvagin w jednym miejscu.
Odpowiadamy na nie, by rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Czy potrzebuję recepty, by kupić Infectvagin?

Nie. Wyrób medyczny Infectvagin kupisz bez recepty. Sprawdź, gdzie możesz go znaleźć.

Czy mogę stosować Infectvagin, jeśli nie wiem, jaki mam typ infekcji?

Tak. Infectvagin stosowany jest jako leczenie pomocnicze przy chorobach zapalnych pochwy o różnym pochodzeniu. Możesz sięgać po niego przy infekcjach bakteryjnych, grzybiczych i mieszanych. Pomaga też przy atrofii i dystrofii pochwy oraz zapaleniu szyjki macicy. W razie wątpliwości przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.

Jak należy aplikować Infectvagin?

Infectvagin to wyrób medyczny do stosowania dopochwowego. Aplikuj go wieczorem, przed snem. 


1. Umyj dłonie.

2. Wyciągnij globulkę z blistra.


3. Oddziel dwa końce opakowania.

4. Wyjmuj globulkę.

5. Włóż ją głęboko do pochwy.

6. Ponownie umyj ręce.

Kiedy nie powinnam stosować wyrobu Infectvagin?

Nie powinnaś stosować wyrobu Infectvagin, jeśli masz nadwrażliwość na polihehsametylen biguanidu i podobne substancje oraz którykolwiek ze składników produktu, a także po upływie daty ważności produktu. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

Jak Infectvagin wpływa na pH?

Specjalne składniki zawarte w Infectvagin, czyli PHMB (poliheksametylen biguanidu) i kwas mlekowy, przywracają fizjologiczne pH, zapobiegając namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych.

Jak powinnam przechowywać Infectvagin?

Infectvagin przechowuj z dala od źródeł ciepła, w temperaturze poniżej 25°C i w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli zdarzy się, że Twoja globulka będzie miała zbyt miękką konsystencję (ponieważ znalazła się w zbyt ciepłym miejscu), włóż ją do lodówki. Wyjmij wtedy, kiedy osiągnie pożądaną konsystencję. Co bardzo ważne, globulka nie straci swoich właściwości przez kontakt ze zbyt wysoką temperaturą.

Czy mogę stosować Infectvagin profilaktycznie?

Tak. Infectvagin sprzyja procesom gojenia i odbudowy nabłonka. PHMB i kwas mlekowy, które również są w składzie wyrobu, zapobiegają namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych i powstawaniu infekcji. Z tego powodu polecamy go osobom, które przeszły leczenie metodami fizycznymi (na przykład laseroterapię, krioterapię, elektrokoagulację). Pamiętaj jednak, by długotrwałe stosowanie wyrobu medycznego Infectvagin skonsultować z lekarzem.

Co mogę stosować z Infectvagin, by szybko pozbyć się świądu okolic intymnych?

Stosując globulki dopochwowe Infectvagin, możesz w tym samym czasie stosować na zewnętrzne okolice intymne żel Trivagin, który natychmiast przynosi ulgę w świądzie i pieczeniu.

Czy to normalne, że globulka szybko się rozpuszcza i wypływa z pochwy już po kilku minutach od aplikacji?

Tak, globulka może wyciekać z pochwy. Jest to naturalny proces i nie wpływa na skuteczność działania produktu. Aby zwiększyć swój komfort w trakcie leczenia, zalecamy używanie wkładek higienicznych.